Litery podświetlane

KONFIGURATOR
LITER ONLINE 3D


LITERY PRZESTRZENNE LED można wykonać na wiele sposobów. Postaramy się Państwu przedstawić kilka najkorzystniejszych sposobów wykonania. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów takich jak aluminium, PCV 10mm, Plexi Perspex, Altuglass, oświetlenie LED firm LG i Samsung, litery będą Państwa skuteczną reklamą przez wiele lat. 

TAŚMY aluminiowe malowane proszkowo mają określoną szerokość która w efekcie staje się grubością litery. Dostępne szerokości to 60mm, 100mm, 120mm, 140mm, oraz na specjalne zamówienie 167mm oraz 217mm, a także dostępny jest również profil brzegowy 30mm, który przypomina taśmę elkamet. Zalecamy stosowanie taśmy o szerokości 100m dla liter o wysokości maksymalnej 60cm, natomiast dla liter powyżej 60cm taśmy o grubości 120mm i 140mm. Tego typu zabieg powoduje lepsze rozproszenie światła co za tym idzie o wiele lepszy wygląd końcowy po podświetleniu.

Budowa liter z taśmy aluminiowej

Diody LED Moduły LG Samsung

OŚWIETLENIE stosowane przez naszą firmę to markowe oświetlenie LED firm LG oraz Samsung. Jednakże jeśli życzą Państwo sobie zminimalizować koszty do minimum zastosujemy również moduły produkcji chińskiej. Obydwa rodzaje modułów są wodoodporne, oraz charakteryzują się długą żywotnością, niskim poborem prądu oraz małą awaryjnością. Dla podwojenia jakości oświetlenia również zasilacze stosowane pr

FRONT stanowi plexi 3mm, 4mm bądź 5mm wykonane metodą wylewaną dla zapewnienia większej odporności na warunki atmosferyczne i mechaniczne takie jak naprężenia. Staramy się stosować głównie plexi barwioną jednak z uwagi na ogrniczoną dostępnośc plexi 4mm stosujemy kolor biały mleczny oklejony folią translucentną firmy ORACAL serii 8500. Bardzo ważną rzeczą jest dobór odpowiedniej grubości plexi w zależności od wysokości litery tj. dla liter do 60cm stosujemy plexi 3mm, natomiast powyżej tej wielkości 4mm i 5mm. To pozwala nabrać literze sztywności, a co za tym idzie Państwa reklama będzie żywnotna przez wiele lat.zez nas są najwyższej jakości. Posiadają wewnętrzną stabilizację prądową, a także ochronę szczelności na poziomie IP67.

KLEJE jakie stosujemy przy budowie liter to dwuskładnikowy MONOLITH oraz bezbarwny PLEX. Ten pierwszy jest wysoko zaawansowanym strukturalnie klejem o bardzo dużej wytrzymałości termicznej i mechanicznej. Jedyna wada tego kleju to kolor jaki pozostaje po aplikacji, który jest widoczny po podświetleniu ciemną poświatą. W przypadku kleju PLEX ten problem nie występuje z uwagi na to, że jest on przezroczysty jednak stosuje się go dla liter do 60cm wysokości. 

PCV 10mm stosowane jako tył liter jest o wiele bardziej wytrzymałe niż tańsze zamienniki typu light. Dla ułatwienia montażu frezujemy brzegi PCV tak, aby czaszę litery łatwiej można było nałożyć na jego tylnią cześć. Na tylnej części montujemy oświetlenie LED, które zostaje dodatkowo przykręcone śrubkami.
Frezowanie boków PCV