Litery ze styroduru

KONFIGURATOR
LITER ONLINE 3D


CZYM JEST STYRODUR? Polistyren ekstrudowany potocznie nazywany styroduru to materiał izolujący ze spienionego polistyrenu, twardszy i mniej nasiąkliwy od styropianu, stosowany m.in. w budownictwie. Proces produkcji polega na zmieszaniu granulek polistyrenu z dodatkami zmieniającymi jego barwę, poprawiającymi odporność na ogień itp. w maszynie do jego wytwarzania. Produkt poddaje się działaniu wysokiej temperatury i ciśnienia. Do tak przygotowanego surowca dodatkowo wtłacza się gaz, który powoduje spienienie granulek polistyrenu. Otrzymana masa wydostaje się przez szczeliny do formowania na zewnątrz, gdzie następuje jej rozprężenie (spada ciśnienie mieszanki do poziomu ciśnienia atmosferycznego przez co masa zwiększa wielokrotnie swoją objętość). Proces produkcji jest ciągły. Struktura otrzymanego materiału jest jednorodną pianą, o komórkach w formie wielościanów o nieregularnych kształtach i rozmiarach, ściśle przylegających do siebie. Brak osłabień pomiędzy poszczególnymi komórkami powoduje większą niż w przypadku styropianu wytrzymałość mechaniczną i podniesienie parametrów izolacyjności termicznej.

MALOWANIE styroduru wykonujemy metodą natryskową, pędzlami lub wałkami farbami akrylowymi, lateskowymi oraz emalią wodnorozcieńczalną. Tego typu malowanie pozwala uzyskać wieloletnią trwałość liter za stosunkowo niską cenę. Jest to najbardziej rozpowszechniona forma reklamy przestrzennej. Posiadamy standardowe kolory w postaci matowej, a dodatkowo malujemy na wybrany kolor z palety RAL na wyraźną prośbe naszego Klienta. Możliwe jest również pomalowanie frontów na inny kolor niż boki co nadaje charakteru i kontrastu. Jeśli mają Państwo pomysł na reklamę wystarczy przesłać nam projekt my doradzimy jakich kolorów użyć, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Styrodur połączony z plexiPARĘ SŁÓW O PRODUKCJI I MOŻLIWOŚCI NAJLEPSZEGO WYKORZYSTANIA STYRODURU. Styrodur występuje w bryłach sześciennych które ścina się za pomocą ploterów termicznych na wymaganą grubość. Standardowe grubości jakie możemy zaproponować to 2cm, 3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 7cm, 8cm, 10cm. Jednak jeśli życzą sobie Państwo przygotowanie specyficznych grubości na przykład 47mm to jest to jak najbardziej możliwe wystarczy nas o tym powiadomić. Wycinanie styroduru odbywa się za pomocą gorącego bardzo cienkiego drutu, który wygrzewa kształty. Tutaj pojawia się pewien minus tj. miejsca wewnętrzne wymagają nacięcia samej litery pozostawiając delikatne nacięcie na brzegu litery. Miejsca te można oczywiście wypełnić klejami do styropianu oraz szpachlówką, usługi tego typu są dodatkowo płatne. Styrodur idealnie łączy się z innymi materiałami takimi jak plexi, dibond, PCV itp. Wykorzystać można również kilka zabiegów takich jak wykonanie obrysów ze styroduru o innej grubości i kolorze, co nada bardziej trójwymiarowego kształtu. Ograniczenia stanowią wyłącznie pomysły jakie Klient chciałby zrealizować.

MONTAŻ LITER ZE STYRODURU można wykonać na wiele sposobów, przedstawimy kilka opcji jakie my stosujemy i jakie polecamy. Najpierw określamy podłoże na jakim ma znaleść się reklama. Jeśli jest to zewnętrzna reklama na budynku, który jest ocieplony polecamy zastosować wykałaczki które posłużą jako wstępny nośnik i będą utrzymywać litery przez długie lata. Połączenie ze ścianą należy wykonać za pomocą kleju montażowego w naszym przypadku jest to Soudal FixAll Classic dostępny również w naszym sklepie.

Ułatwimy montaż do minimum dzięki szablonom

UŁATWIAMY MONTAŻ DO MINIMUM. Jeśli chcecie Państwo zamontować samemu reklamę nie jest to specjalnie trudne. Wystarczy zamówić u nas szablon przygotowany w PCV 1mm i przyłożyć go do ściany. Wystaczy także zamocować go za pomocą taśmy malarskiej i już można rozpocząć klejenie. Jeśli nie mają Państwo możliwości wykonać montażu zapraszamy do działu kontakt, a my zrobimy to sprawnie, szybko i tanio.

Szablon przygotowany jest z 1mm zapasem, a więc można go po montażu bez problemu usunąć i co najważniejsze wykorzystać ponownie. Wykonujemy również szablony do innych produktów takich jak tabliczki, litery przestrzenne LED, litery z dibondu itd.